To budu hladovět? Aneb když jde o zdraví, tak to s člověkem zacloumá

6. února 2018 v 14:23 | Cora Inferno |  Na kávičku s Kory
Zdravím, jsem tu s novým článkem, který se možná úzce dotýká mnoho dívek a žen a to, nejsem se sebou spokojená, co mám dělat?
Je to už půl roku, co chodím s pupkem, silnými stehny a o číslo větší podprsenkou a jsem zničená. Vyžrala jsem se do bodu, kdy moje tělo začíná špatně fungovat, moje kondice je v mínusu a věčná únava taky ničemu nepřidává. A lidé také ne, protože se dělí na dvě strany. Buď jsem sádelnaté prase, které by nemělo nosit nic, co je trochu na tělo, nebo jsem kus ženské, které to moc sluší a vypadá lépe. První čtvrt rok jsem to oplakávala, bála se vyjít ven, styděla jsem se, když si mě někdo prohlížel apod., neboť jsem během čtvrt roku přibrala 12kg, takže pro mě naprosto nesnesitelná a nepřijatelná situace. Za ten druhý čtvrt rok to bylo 13kg a to proto, že jsem to začala mít celkem na párku a jedla jsem si, co jsem chtěla.Vtip je v tom, že jsem si to ani nezakazovala, protože jsem prostě neměla v plánu měnit jídelníček, což jsem ale udělat měla. Ale začněme od nového roku. To jsem dost ubírala příjem jídla, moc jsem toho nevypila a snažila se nepřecpávat, z toho jsem se dostala do bodu, kdy jsem celý den nic nejedla, pak večer sežrala, co jsem mohla, a druhý den se to opakovalo, protože jsem se styděla za to, jak moc nenažraná jsem večer předtím byla. O víkendy jsem kombinovala všechno možné a o týden jsem vyhazovala jídlo, protože jsem prostě odmítala jíst. A já věděla, že to je moc špatně, protože první víkend v únoru nastala rapidní změna. V sobotu jsem si zajela do Prahy, k obědu jsem s velkou chutí snědla Zingera z KFC a odpoledne jsem ještě zvládla B-Smart se stripsy, do toho kávu a sladkou limonádu. Samozřejmě moje normální návštěva KFC zahrnovala většinou kyblík pro 4 lidi, takže pro můj žaludek asi docela šok. Ještě ten večer jsem šla s kamarády popít, z čehož se vyklubal kebab v půl třetí ráno. V nedělní poledne mě čekal klasický oběd (nic smaženého ani pálivého, kupodivu), ale večer jsem si opět dala kousek pizzy. A pondělí může začít. Při každém soustu, které jsem spolkla, pro mě bylo obtížné se nadechnout, dostávala jsem křeče od žaludku až po střeva, byla jsem nafouklá a všechno se ve mně svíralo, cítila jsem tupou i ostrou bolest zároveň. Moje návyky na přežírání se a kombinování jídel si vybraly svou daň a přísahám bohu, bylo to strašné. Hledala jsem cokoliv, co by to mohlo být, koukala jsem na poruchu příjmu potravy, překyselení žaludku, nebo co mi chybí a podobně. Při příchodu domů mě čekala super novinka. Se žaludkem zas tak úplně nic nebylo, ale pocuchala jsem nervy žlučníku, ten se pěkně naštval a vrátil mi to. Podrážděný žlučník, dámy a pánové, je fakt zhovadilost prvního kalibru a žlučníkový záchvat taky.
Dostala jsem kapky, které bral otec, když měl se žlučníkem problémy (asi měsíc nebo dva zpátky) a můžu vám říct, že kromě toho, že jsem mohla vykrkat abecedu (pardon), mi bylo mnohem lépe. Jenže mě to utvrdilo v jedné věci a to, že už to nehodlám znovu zažít. A tak se dostáváme k jádru pudla. Uvědomila jsem si, že takhle to dál nejde, moje kostra nezvládá podpírat takovou tíhu, jsem věčně unavená, víc se mi mastí obličej, celkově otékám a vážně se sama sobě absolutně nelíbím. Takže začalo hledání, koukala jsem po všemožných dietách, různých možnostech, jak si pomoci sama a další a dostala jsem se k tomu, že jsem se na svém instagramu ve stories zeptala, jestli někdo nemá zkušenosti s keto dietou. Spustila se lavina odpovědí, ve kterých bylo psáno "na diety se vykašli", "diety jsou k ničemu", "diety maj často jojo efekt", "zhuntuješ si žaludek" atp., tak jsem se dala do řeči s pár osůbkami, které mají s hubnutím a cvičením zkušenosti. Od své dobré kamarádky jsem dostala mnoho rad a tipů (dokonce i provizorní jídelníček), kterými se ona sama řídí a musím říct, že vypadá skvěle, zdravě a fit. Doporučila mi taky jednu slečnu, která se na tyhle věci specializuje (IG profil: sarina_drozdova) a je to moc fajn slečna, ví co dělá, sama si podobnými věcmi prošla. Domluvily jsme se (až pošlu peníze, navíc to není nijak drahé) na jídelníčku i tréninkovém plánu, kdy budu využívat jak domov, tak posilovnu, tak uvidím, co se stane.
Mám svůj osobní plán, kdy chci zhubnout minimálně 10kg (buďme realisti, 25kg dolu by byl šok), kdy padne alespoň 16 % tuku dolů a vyzvednu zpět svalovinu do výšin. Chci začít jíst zdravě (ne nebudu ani vegetariánka a ani veganka, jsem masožravec, smiřte se s tím) a hýbat se, protože má sedavá práce tomu také nepřidává. Ještě dnes vyfotím úplný začátek toho, co dnes začínám a každý šestý den v měsíci nafotím progress, nebo-li postup. Třeba mě začne bavit zdravé jídlo a budu moci přidávat recepty, nebo třeba moje rady a tipy, ale to vážně až za delší dobu, když dokážu něco změnit. Pokud do toho chce jít někdo se mnou, klidně může, ráda podpořím i někoho dalšího.
Držte mi palce a díky, že jste si tuhle slátaninu přečetli.
Lucifer fox oops lucifer morningstar tom ellis
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama