Mé srdce tě děsí a zbraň ne?

3. července 2017 v 9:07 | Cora Inferno |  Návštěva psychologa
Zdravím vás, přeji pěkný začátek týdne a nebudu otálet.
Celý víkend jsem měla čas na to si promyslet, o čem bude další článek. A protože je tohle téma tabu, nerad o něm někdo mluví a dokonce si to málokdo přizná, někdo začít musí.
Co to znamená, když je někdo šílený? Znamená to, že je pro společnost nebezpečný? Že nemá nárok a ani právo na život, na štěstí, nemá nárok na to chodit mezi lidmi, založit si rodinu, mít přátele a svou práci? Podle mě jsou dva, šílený a šílený. Abyste mě pochopili, masový vrah nebo násilník, který má ze svých činů dobrý pocit a dělá je pro zábavu tak ano, ten šílený je. Ale člověk s mírnou paranoiou? Jen proto, že se bojí věřit lidem, protože ho nesčetněkrát zradili? Nebo člověk, který se i na svůj věk, se chová jako dítě? Jak říkám, existuje člověk šílený a šílený. Jeden chápe realitu jinak a druhý si realitu vytváří. Ten, který má odlišný názor na realitu, ten přeci nepatří za mříže nebo hůř, do kazajky.
Každý z nás máme své vnitřní démony, které se snažíme potlačit. Protože nám přijde, že nás lidé odsoudí, že už nebudou chtít být našimi přáteli. Jenže čím víc potlačujeme to, co v sobě máme, tím víc to roste a zhoršuje se to. Ráda bych řekla, že jde upustit pára třeba boxováním nebo běháním, ale to funguje u stresu a potlačovaného hněvu. Jen málokdo je schopný na chvíli vypustit to monstrum, které v sobě má jen proto, aby se "nakrmilo a šlo zase spát". Je nemožné ho schovávat věčně, neboť přijde osoba, která ho vědomě, či nikoliv, propustí ze řetězů a otevře mu dveře.
Někdy se vám stane, že vás ochromí hněv. Žárlivost, strach, cokoliv, co vašeho démona tvoří a pohání, někdy to utlumí vaši "zdravou" část a to je ta chvíle, kdy ani nemůžete čekat, jaké následky budou činy démona mít. Protože v tu chvíli vy se nehlídáte. Slova vám skáčou z úst sama od sebe, vlastní křik vnímáte jako hlas při klasickém dialogu mezi lidmi, rozbíjíte věci, ať už slovně či fyzicky ublížíte lidem. Jenže vy v tu chvíli, tedy vaše "normální" já, nedokážete hnout ani prstem.
Jenomže, co s tím? Existuje něco, co to dokáže tlumit? Nebo uklidnit? A co to vlastně v člověku probudilo? Víte, s tímhle se zase nepotýká každý. Týká se to hlavně lidí, kteří byli v minulosti zrazeni, jejich přátelé a lásky jim ubližovali, jejich dětství bylo špatné, jejich rodina ho třeba nepřijala. Je spoustu důvodů, proč by ten démon uvnitř nás měl vzniknout. Ale čím víc budeme dávat šanci lidem, díky kterému démon existuje, tím horší to pak bude.
Já neznám žádnou léčbu na to, jak se tohohle zbavit nebo to potlačit úplně na samotné minimum. s takovou věcí se dá koexistovat a mně se to zatím daří.
  • Pokud víte, kdo démona vytvořil, víte i, co ho pohání, co ve vás budí tu nejhorší stránku, kterou máte. Vymažte tu osobu ze svého života, spalte za sebou jeden z mostů a uleví se vám.
  • Můžete také vědět, kdo jej stvořil, ale nevíte, čím se krmí, v tom případě si projděte všechno, co vám člověk provedl a za jakým účelem to dělal. Což vás vlastně dostane k prvnímu bodu - zbavte se toho člověka a dělejte, že neexistuje. Takový člověk ve vašem životě nemá, co dělat.
  • Nevíte-li, kdo může za vaši temnou stránku (potlačované vzpomínky z dětství, díky kterým si nepamatujete, kdo vás třeba šikanoval nebo podobné případy), ale víte, co je hlavní potravou pro to zvíře ve vás, potřebujete se tomu postavit a bojovat s tím. To se dá za pomoci přátel a rodiny, kteří vás mohou ve vyhrocené situaci uklidnit, pomoci nám to na chvíli ovládnout.
  • Ale je tu problém, pokud nevíte ani jedno. Protože v takovém případě jste hrozba sami pro sebe. V tomto stádiu jsem byla zpočátku i já a opravdu mi pomohla návštěva psycholožky. K tomu dodám víc:
Návštěva psychologa je naprosto normální, děje se to každý den a nemusíte se ničeho bát. Psycholog je člověk a naprosto objektivním názorem na věc, vidí do lidí, vidí jejich charakter a vidí i jejich démona. Díky pár sezením (asi 5) slečna přišla na to, že ze svých "problémů" ventiluji pouze smutek a pláču. Ale to, co mám skryté, je mnohem horší, než pár proplakaných nocí, potlačovala jsem totiž tolik vzteku, tolik agrese a nenávisti, že to ubližovalo hlavně mně a mé okolí ze mě mělo vyloženě strach. Protože já ani nevěděla, že na někoho křičím, jak moc odsekávám a jak moc tomu člověku nadávám. Nepřišlo mi, že rozbíjím a ničím věci, které se mi dostaly do rukou. Absolutně nic z toho jsem neviděla, protože jsem v tu chvílu byla, dá se říct, v transu a pod vlivem vlastního démona.
Ta temná stránka se zvětšovala s každou další lží, s každou křivdou, pomluvou a hádkou. Poháněla mě žárlivost, vztek a agrese a postupem času se to stalo mou hlavní součástí a teď to není jen rostoucí temnota uvnitř mě, nýbrž má druhá půlka. Nevydařený vztah a neopětovaná láska, kdy vám druhá polovička neustále lže do očí, slibuje a při tom nesplní, podvádí vás a ješte na vás je schopný vztáhnout ruku, nevzbudí to ve vás pocit blaženosti a spokojenosti. Budete vinit sami sebe, pokud jste ničemu takovému ještě nečelili. Budete nenávidět sami sebe a budete si myslet, že chyba je ve vás. A tím také roste ta temnota uvnitř.
Rady kamarádů vždy nepomohou. Rady kantorů a výchovných poradců také ne. Rodiče už vůbec, jsou to lidé, kteří vás vychovali. Psycholog a VY SAMOTNÍ jste jediní dva lidé, kteří vás mohou přivést zpět na cestu a vyrovnat temné a světlé stránky. Lidé na vás budou možná koukat skrz prsty.

Ale co je lepší, promluvit s někým, kdo vám může pomoci, i kdyby to mělo stát pár přátel (kteří mimochodem nebyli vašimi přáteli, pokud jim tohle přijde přes čáru), nebo to necháte zajít tak daleko, že v budoucnu budete schopni někoho zabít?
Nejste šílení, pokud trpíte mírnou paranoiou, nebo nemáte důvěru v lidi, nebo se pořád ptáte, neb jste v nejistotě. Nejste šílení, pokud máte strach, že vám někdo ublíží, zradí nebo potopí. Nejste šílení, pokud milujete k zbláznění a máte strach, že o člověka přijdete. A naposledy, nejste šílení, pokud chápete realitu jinak než všichni ostatní. Šílení budete pouze tehdy, když dovolíte okolí to o vás říct a dovolíte, aby vás to opravdu ovládlo. Šílení budete tehdy, pokud dovolíte lidem, aby s vámi manipulovali a nutili vás do věcí, které vám se nelíbi. Šílení budete tehdy, kdy je necháte vyhrát.


Někde se možná trochu ztrácím, ale snažila jsem se to dát dohromady tak, aby to pochopil každý. :D
Vyjádřete se k tomuto tématu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama