Co to má sakra bejt?! Aneb nejsi hráč, jenom pozér

8. července 2017 v 12:41 | Cora Inferno |  Téma týdne, aneb další vylejvání srdíčka
Zdravím vás, jsem tu zase, tentokrát s článkem na Téma týdne. V tomto tématu se meze nekladou, což znamená, že se mohu vyjádřit k čemukoliv, u čeho mě tato věta napadla.

Dnešní téma bude hodně zasahovat do komunity hráčů a hráček, což je dnes už celkem normální téma, u kterého se nikdo nešklebí a není znechucen. Hry dnes zasahují hodně do života lidí, ať už přes počítač, notebook, konzole nebo pouhé smartphony. A o to přece jde, aby hrálo, co nejvíc lidí, aby vývojáři měli peníze na to zdokonalovat samotnou hru, jejich další produkty a sebe samotné.
Víte, já už poslední asi tři roky hraju výhradně singleplayer. Milovala jsem multiplayer, protože jsem tam mohla být s přáteli, hrát s různými lidmi, pro legraci, nešlo o žádné předhánění. Po nějaké době usilovného hraní League of Legends (jeden z mála MP, který mě opravdu bavil) jsem zjistila, že komunita hráčů strádá. A na čem? Právě na hráčích. Většina "hráčů" totiž byly děti ve věku do 13 let, kteří byli sprostější než já (byť o čtyři roky starší, i tak to byl hnus), holky, které hrály LoL POUZE proto, aby je někdo potahal do nejvyšších divizí a přitom neustále umíraly, čímž kazily skóre celého týmu. V tu chvíli jsem řekla dost a vrátila jsem se ke svým SP, kdy jsem byla ráda, že na mě ze sluchátek mluví maximálně tak Geralt ze Zaklínače, Ezio Auditore z Assassinů, anebo Lara Croft ze hry Tomb Raider. Samozřejmě jsem toho hrála víc, tohle jsou věci, ke kterým se ale neustále vracím.
A v tu chvíli, kdy jsem hrála sama, jsem pochopila, kolik pozérů se v mém okolí pohybuje, holky, co hrajou jen proto, aby se líbily klukům - a přitom když před ně postavíte figurku Geralta z Rivie (série Zaklínač) tak se zeptají, jestli to není nějaký charakter z League of Legends. A pak o sobě tyto slečny prohlásí, že jsou to hráčky. Teď se budu vyjadřovat hlavně k takovým lidem, ale přímo to napíšu jim.

To, že vám koupí tatínek s maminkou k Vánocům/narozeninám počítač za 40.000,--, kterej je našlapanej a utáhne každou novou věc, která má další rok vyjít, to z vás hráče neudělá. Že se věnujete jen hře Counter Strike nebo právě League of Legends (ve kterých akorát prohráváte a říkáte, jak trollíte), to z vás hráče taky neudělá. To, že streamujete na Twitch hry z LoLka a vy (speciálně holky) tam vystrkujete svoje prsa a okýnko s vaším obličejem je větší, než to se hrou, a díky tomu doufáte, že budete mít větší sledovanost, což teda budete, ale jen ty nechutný úchyly, co se jdou podívat jen na váš hrudník, to z vás hráčku neudělá. To, že se díváte jen a pouze na Youtubery, kteří hrajou (přiznávám, taky tam koukám, ale jen na hororovky, u kterých bych se posrala strachy, kdybych je hrála :D a pak na hry, které nejspíš ani nerozjedu v nejbližších dvou letech, po tu dobu pak zapomenu, co ve hře bylo a mam to jako na first feelin' :D ), tak to z vás taky neudělá hráče. To, že se přidáte do komunity hráčů, do skupin a tak dále, i když máte nainstalované The Sims a LoLko, to z vás prostě hráčky taky neudělá.

Co to má jako bejt? Proč zasahujete do jedné z největších komunit jen proto, abyste se líbili nebo někam zapadli? Je to akorát pozérství, všichni to na vás poznají, budete všem akorát pro smích. Hraji už 12 let, pořád mě to baví, začínám teď skládat mašinu jako kráva a i tak, prohlašuju o sobě, že jsem hráčka? Chlubím se tím někde? Ne! A proč? Protože každému může být jedno, co ve svém volném čase doma dělám. Beztak to na mně každý pozná, už jen proto, že nosím oblečení s herní tématikou, přívěsky a řetížky/náhrdelníky s herní tématikou a plochy mých elektronických zařízení zdobí právě charaktery z her.
Já nikomu neříkám, ať nehraje hry nebo, že je to špatně, že hraje. Já jen říkám, nehlaste se k nám hráčům, když jimi ještě nejste. My nahráli určitý počet hodin, my za to utráceli peníze, my se zdokonalujeme, neustále se zlepšujeme, přicházíme na nové taktiky, staráme se o příběh, snažíme se dát šanci většině her, protože třeba to nebude takový propadák, my se snažíme nebýt skeptičtí vůči obsahu, snažíme se hledat vše pozitivní a zároveň vše negativní, abychom hru mohli zhodnotit a říct si, zda je to hit, dobré, průměr, jednou stačilo a nebo propadák, my jsme ti, díky kterým vývojáři můžou pokračovat ve své práci, my jsme ti, kteří jim dávají peníze za ty super věci, co dělají. My jsme herní komunita a to není jenom tak, pro nás to něco znamená, pro nás jsou hry kusem života, pro mě je to jedna z nejdůležitějších věcí, které mám. Díky hrám jsem totiž tam, kde jsem. My se zajímáme o to, jaký ten příběh je, my k tomu čteme knihy, my jdeme až do podrobna do příběhu, my si užíváme vše, co ve hře je, byť by to mělo být hraní na víc jak 48 hodin.

My jsme hráči. Nevydávejte se za nás. Pokud to děláte jen z frajeřiny, nedělejte nám ostudu, prosím.


Tohle chci vyjádřit už strašně dlouho a nikdy jsem neměla komu, jak a při jaké příležitosti. :D
Já to beru takhle, nerada jsem přirovnávána k těm "hráčkám" se Simíkama, Lolkem a CSkem. :/
Díky za přečtení, určitě se nějak vyjádřete, pokud budete chtít! Budu ráda za každou odezvu. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama