Radši se budu vlnit, než aby chlap narážel do kostí

29. června 2017 v 9:11 | Cora Inferno
Začínám mít deprese. Ne z toho, jak vypadám, ale z vás, co mě a mně podobné odsuzujete. Chápu, že ideál ženy je naprosto v jiném měřítku, takže mě tu každý ukamenuje.
Je dívka tlustá, přibere-li pár kilo nahoru?
Je dívka tlustá, má-li širší boky a faldíky na břiše?
Proč je silnějším ženám zakázáno nosit kratší sukně nebo crop topy, když se jim líbí?
Proč máte potřebu říkat, že ta a ta si nenajde muže z toho důvodu, že je moc při těle a má celulitidu?
Proč se musíte vždycky zašklebit, když vidíte silnějši dívku/ženu v něčem, v čem se odhalí třeba její faldíky, popraskaná kůže nebo právě ta celulitida?
Proč chodíte za svými přáteli a ptáte se jich, že proč vlastně se s danou osobou baví, když daná osoba přibrala deset kilo a je to na ní vidět?Proč, do háje, žijeme ve světě plném předsudků? Nikdo z vás netuší, kdy sám "ztloustne" a bude se potýkat s podobným posměchem. Dívka, která nemá míry jako patnáctiletá nevyvinutá slečna, je podle všech odporná. Ideály ženy jsou nastaveny tak, že jediné, co může být o chlup větší, jsou prsa a zadek.

Neznáte ničí příběh, proč je někdo "tlustý", kdy se to stalo. Nenuťte nikoho, ať něco dělá, protože vypadá odporně. Pokud se ten človíček má takhle rád, nechte ho být. Neobtěžujte ho svými názory o "tlouštících".

Já třeba nikdy neříkám "ta holka je tlustá". Ne, já řeknu, že je to "žena kyprých tvarů", "je mechová", "baculka". Je spoustu výrazů, jak nazvat člověka, který je jinak prostorově řešený, ale vy jste si vybrali slova jako lachtan, slon, tuleň, hroch. Ten člověk, o kterém tak mluvíte, byť to myslíte z legrace, se možná zasměje, ale v hloubi duše ho to bolí. To poslední, co chce, je, aby si z něj jeho přátelé utahovali.

Pokud dotyčná osoba chce nějak srovnat své tělo a svou váhu, tak vás prosím, pomozte té osůbce. Nesmějte se jí, že je to nemožné. Neodepište ji jen proto, že si myslíte, že to vzdá. Protože ona to vzdá, pokud v sama sebe nebude věřit, což způsobíte vy takovýma kecama.

Oni, i já, my všichni, co s tímhle máme nějaký problém a máme komplex, my to budeme chtít vzdát. My budeme chtít být světu neviditelní, my si budeme chtít zalézt pod deku a nikdy nevyjít. Ale když si najdete ty správné lidi, kteří vás podrží, neodsoudí a pomohou, jste jeden krok ke svému cíli.
Vzkaz pro ty, se kterými si já teď mohu podat ruku: Já také netušila, že přiberu. Oplakala jsem to, nechtěla jsem nikam chodit, ale pak jsem si řekla, že s tím jde něco dělat. Omezila jsem věci, které mě zničily. Zbavila jsem se přebytečného stresu. Pořád jsem stejně citlivá na to, když někdo mluví o tom, jak vypadám, i když to mysli dobře. Ale čím víc se pozoruji, cítím se jako žena a to, že mám široké boky, obří zadek, větší prsa a břicho plné faldíků, neznamená, že jsem nutně tlustý hroch, co se vyvalil z bazénku. Mám i celulitidu, popraskanou kůži, faldy, no a co? Co je komu do toho?
Kdo nechce, ať se nedívá. Kdo chce, ať se podívá. Nebojte se ukázat. Nebojte se obléct to, co VY chcete. Nebojte se chodit kam VY chcete. Všechno je to jen o VÁS. Jen na VÁS záleží, kdo má názor opačný, to je jeho věc. Pokud VY se cítíte dobře, neotáčejte se.

Je mi jasné, že až do konce si tohle nikdo nepřečte. Ale pokud ano, sdílejte tohle mezi lidi, protože čím víc lidí si tenhle můj názor přečte, tím víc lidí si uvědomí, že odsuzování je ošklivé, víc lidí, co také trpí nějakým problémem, jako já, si uvědomí, že milovat sebe samotnou (nebo sebe samotného) není nic zlého a že na okolí vůbec nemusí brát zřetel.

SELFLOVE!!! ❤️❤️❤️
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | Web | 29. června 2017 v 9:56 | Reagovat

No vida...a já si to do konce přečetla. Napsalas to hezky.

Také nejsem dokonalá a vím, že odsuzování jinými lidmi může někdy bolet.
Překonala jsem to, dnes jsem šťastná, raduji se ze života a na ostatní zvysoka kašlu. Je to můj život, ne jejich. Pa

2 Tyrkysový Delfín Tyrkysový Delfín | Web | 29. června 2017 v 12:24 | Reagovat

Moc hezký článek. Sama mám pár (hodně :D) kilo navíc a s těmito věcmi se bohužel setkávám docela často :(

3 Kristýna Kristýna | E-mail | Web | 29. června 2017 v 13:18 | Reagovat

Fandím ti! a ano, dočetla jsem do konce ;)
Odsuzovat lidi za to jak vypadají- to dělají jen povrchní lidé bez špetky úcty a pokory
Nikomu nenáleží právo soudit ostatní za to jak vypadají, příroda prostě chtěla, ať nejsme všichni stejní
Hlavu vzhůru :) každá žena je krásná, neposlouchej zlé lidi a jejich názory.. Přeji hodně úspěchů :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama